تحقیق درباره آشنايي با نماز

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 14 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید . لینک دانلود پایین صفحه «بندگي&raتحقیق درباره آشنايي با نماز |1720671|feather|آشنایی با نماز , چرا و چگونه (نماز) بخوانیم, نماز
هم اکنون فایل با مشخصه ی تحقیق درباره آشنايي با نماز وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 14 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

«بندگي» ، هدف خلقت

آيا تاكنون، در مقابل نيكي ها و كمك ها و دوستي هاي ديگران، تشكر كرده ايد؟ البته كه آري.

چرا؟

چون عقل و وجدان انسان، به سپاسگزاري از نيكان و نيكوكاران و تشكر از محبت ها و خوبي هاي ديگران، فرمان مي دهد.

پس نعمت، سپاس را به گردن انسان مي گذارد، و درك و شعور و وجدان، عامل اصلي سپاسگزاري انسان است. حتي اگر دوستي، كمك درسي به ما كند، كتاب و دفترش را به ما امانت دهد، سؤالهاي درسي ما را جواب داده، راهنمايي كند، در جبرانِ عقب ماندگيها ما را ياري كند، وسيلة درس خواندن ما را فراهم سازد، مشكل ما را برطرف سازد و ... در همة اين موارد، خود را به او مديون و بدهكار مي دانيم و سعي مي كنيم تا به نحوي، نيكي هاي او را جبران و تشكر كنيم.

بدون شك، بالاترين و بهترين نعمت ها را خداوند در اختيار ما گذاشته است.

به ما عقل و جان و اراده و فكر و استعداد بخشيده، در راه زندگي، راهنماياني براي سعادتمندي ما فرستاده، هستي و حيات ما، در دست اوست.

همه چيز ما از آفريدگار ماست.

او خالق است و ما بنده و مخلوق او.

او بي نياز و تواناست، ما بنده اي نيازمند و ناتوان و محدود و ناچيز.

اگر هم درسي مي خوانيم و دانشي مي آموزيم، در ساية لطف و مهربانيِ اوست كه به ما نيروي فراگيري دانش و استعداد فهميدن داده است.

اگر نفسي مي كشيم و به حيات خود ادامه مي دهيم، بخاطر امكاناتي است كه آن خداي خوب و دوست داشتني و زيبا و كامل، براي ما فراهم كرده است.

از يك «بندة محتاج» چه انتظاري مي رود، جز عبادت و پرستش؟

از يك «مخلوق ناتوان» ، چه توقعي است، جز نيايش و توجه و خضوع و اظهار بندگي و كوچكي و نياز، در آستان آن خالق بزرگوار؟